KLAIPĖDOS MARATONO NUOSTATAI

I. BENDROJI DALIS

VšĮ „Ponas maratonas“ 2023 m. liepos 2 d. rengia bėgimą „Klaipėdos maratonas“.

II. NUOTOLIAI

Renginio metu bėgimo mėgėjai ir profesionalai galės varžytis šiose rungtyse:

500m vaikų bėgimas

5 km;

10 km;

21,098 km;(pusmaratonis)

42,195 km (maratonas)

III. VARŽYBŲ VIETA IR LAIKAS

Smiltynė; Smiltynės Jacht klubas

Maratono ir pusmaratonio startas – 9.20 val.

Vaikų bėgimas – 12:50val.

5km ir 10km startas – 13.30 val.

IV. LAIKO LIMITAS

5 km – 45 min.

10 km – 1 val. 30min.

21,098 km – 3 val.

42,195 km – 5 val. 30min.

Varžybų dieną 15:00 val. laiko matavimo elektroninė sistema bus išjungta ir laikas nebus fiksuojamas. Taip pat 15:00 val. bus atidarytos gatvės ir už bėgikų saugumą maratono trasoje organizatoriai nebeatsakys.

V. DALYVIAI

 1. Varžybose gali dalyvauti visi norintys, užpildę dalyvio kortelę, pasitikrinę sveikatą, susipažinę su maratono nuostatais bei tai patvirtinę registracijos metu. Visi dalyviai bėgime dalyvauja laisva valia, niekieno neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu bėgime susijusią (tame tarpe su įvairiais sveikatos sutrikimais ir pan.) riziką bei įsipareigoja dėl to bėgimo organizatoriams nereikšti jokių pretenzijų. Bėgikai, atsiimdami numerį, privalo turėti asmens dokumentą.
 2. Kiekvienas dalyvis užsiregistravimu savaime sutinka, kad renginio organizatoriai visas renginio metu padarytas nuotraukas bei filmuotą medžiagą gali laisvai ir be atskiro sutikimo naudoti rinkodaros tikslais.
 3. Už nepilnamečius atsako jų tėvai, globėjai arba treneris.
 4. Maratono rungtyje gali dalyvauti asmenys nuo 18 metų. Pusės maratono rungtyje gali dalyvauti asmenys nuo 16 metų.
 5. Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad supranta, jog dalyvavimas renginyje yra susijęs su dideliu žmogaus fizinių galimybių išbandymu, taip pat patvirtina, kad yra pasitikrinęs sveikatą, laikosi Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytų sveikatos pasitikrinimo reikalavimų bei organizatorių ar kitų asmenų prašomas pateiks tai patvirtinančią sveikatos būklės pažymą. Kilus įtarimų dėl netinkamos sveikatos būklės, organizatoriams paprašius, dalyvis privalo nutraukti savo dalyvavimą renginyje ir pasikonsultuoti su gydytoju.
 6. Dalyvis supranta ir patvirtina, kad organizatoriai neatsako ir neatlygins dalyvio sveikatai ar gyvybei padarytos žalos. Visa rizika ir atsakomybė dėl dalyvio sveikatos sutrikimų, sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų, atsiradusių dalyvaujant renginyje, tenka tik dalyviui
 7. Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad sutinka gauti naujienlaiškius ir SMS žinutes, kurie yra susiję su VšĮ „Ponas maratonas“ organizuojamais renginiais. Taip pat renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas, todėl dalyvaudams renginyje dalyvis su tuo sutinka.

VI. SPECIALIOS SĄLYGOS IR APRIBOJIMAI

 1. Registruotis į bet kurią rungtį galima tik savo vardu. Savo numerį perduoti kitam dalyviui draudžiama. Tokiu atveju dalyviai bus diskvalifikuojami, o rezultatai į varžybų protokolą neįtraukiami.
 2. Jei užsiregistravęs dalyvis nori keisti rungtį:
  2.1 į trumpesnę, jis turi sumokėti rungties keitimo mokestį – 5 EUR.
  2.2 į ilgesnę, jis turi primokėti startinio mokesčio skirtumą, pagal šiai dienai galiojantį ilgesnės rungties startinį mokestį bei rungties keitimo 5 EUR mokestį.
  2.3 Dalyvio startinis mokestis negrąžinamas ir neperleidžiamas kitam dalyviui.
  2.4 Dalyvio duomenų atnaujinimo, keitimo mokestis 5 EUR. Pakeitimai atliekami iki 2023-06-30 imtinai, vėliau jokie pakeitimai nebus galimi.
  2.5 Registracijos, dalyvio duomenų keitimo mokestį pervesti į sąskaitą: LT713500010002662860 Paysera Bank.
 3. Kiekvienas dalyvis varžybose privalo turėti ant marškinėlių tvarkingai pritvirtintą numerį. Numeris turi būti ant marškinėlių priekio (krūtinės), aiškiai matomoje vietoje.
 4. Dalyviams bei juos palaikantiems asmenims griežtai draudžiama naudoti bet kokias transporto priemones, pvz.: dviračius, riedučius, riedlentes, ir kitas ratuotas transporto priemones. Dalyviai, pažeidę šį nuostatų punktą, bus diskvalifikuojami.
 5. Dalyviams varžybų metu draudžiama naudotis bet kokia asmenine palyda. Pažeidę šią taisyklę dalyviai bus diskvalifikuojami.
 6. Renginio metu draudžiama trasoje vedžioti bet kokius gyvūnus.
 7. Kiekvienas bėgimo dalyvis numerį gaus prisisekti ant krutinės ar juosmens dalies, negalima tvirtinti ant nugaros. Dalyvių, kurie neprisitvirtino arba netinkamai prisitvirtino numerį su laiko matavimo elektroninę mikroschemą, laikas gali būti neužfiksuojamas ir tokie dalyviai nebus įtraukti į varžybų protokolą.
 8. Numerio grąžinti nereikia. Sugadinusiems laiko matavimo elektroninę mikroschemą, dalyvio laikas gali būti neužfiksuotas.
 9. Varžybų dalyviams nors kiek nukrypti nuo bėgimo trasos (be teisėjo leidimo) yra draudžiama. Dalyviai, pažeidę šią taisyklę, bus diskvalifikuojami.
 10. Bet kokios dalyvių pretenzijos turi būti pateiktos raštu varžybų vyr. teisėjui ne vėliau kaip per 20 min. po varžybų pabaigos. Dalyvis, pateikdamas pretenziją, privalo sumokėti 15 eurų mokestį, kuris grąžinamas tik tuo atveju, jeigu apeliacinė komisija (maratono direktorius, vyr. teisėjas) pretenziją patenkins. Kol dalyvis nesumoka šio mokesčio, pretenzijos nesvarstomos.
 11. Dalyviams trasoje, draudžiama naudoti muzikinius prietaisus ir įrengimus, kurie apriboja dalyvio klausą. Jų naudojimas ir pasekmės dėl to – pačio dalyvio atsakomybėje.

VII. SPECIALŪS PUNKTAI TRASOJE

 1. Trasoje bus įrengti maitinimo punktai, kuriuose varžybų dalyviams bus dalinamas vanduo, maratono ir pusmaratonio dalyviams ir vaisiai. Maitinimo ir gaivinimo punktai bus kas 3,5km pažymėti trasos žemėlapyje.

VIII. APDOVANOJIMAI

Maratono 42,195 km rungties apdovanojimai:

 1. 1 – 3 vietas užėmę vyrai ir moterys apdovanojami Klaipėdos maratono taurėmis ir įsteigtais prizais.
 2. 2. Visiems, pasiekusiems finišą per kontrolinį laiką, dovanojamas atminimo medalis.

Pusmaratonio 21,098 km rungčių apdovanojimai:

 1. 1 – 3 vietas užėmę vyrai ir moterys apdovanojami atminimo taurėmis ir įsteigtais prizais.
 2. Visiems, pasiekusiems finišą per kontrolinį laiką, dovanojamas atminimo medalis.

10 km ;  5 km rungties apdovanojimai:

 1. 1 – 3 vietas užėmę vyrai ir moterys apdovanojami atminimo taurėmis ir įsteigtais prizais.
 2. Visiems, pasiekusiems finišą per kontrolinį laiką, dovanojamas atminimo medalis.

Masiškiausiai dalyvavusiai komandai – taurė.

Varžybų organizatoriai pasilieka teisę koreguoti apdovanojimus.

IX. DALYVIŲ STARTINIS MOKESTIS

 1. Dalyvio startinis mokestis negrąžinamas ir neperleidžiamas kitam dalyviui.
 2. Registracija internetu vykdoma iki 2023.06.30 imtinai arba kol baigiasi bilietai.
 3. Registracija renginio vietoje bus vykdoma iki dalyvių limito.
 4. Dalyvio krepšelio turinį tikrinti jo atsiėmimo vietoje. Po atsiėmimo, esant krepšelio turinio trūkumui, jo turinys nebepildomas. Dalyvio krepšelis po renginio nebeatiduodamas.
 5. Registracija užskaitoma tik tuomet, kai sumokamas starto mokestis.
 6. Organizatoriai pasilieka teisę leisti dalyviui dalyvauti varžybose be startinio mokesčio.
 7. Registracijos mokesčiai:
05.01-06.01 06.01-06.30 Renginio dieną
Maratonas 42,195 km 22 EUR 25 EUR 30 EUR
Pusė maratono21,098 km 19 EUR 22 EUR 25 EUR
10 km 12 EUR 15 EUR 20 EUR
5 km 10 EUR 12 EUR 15 EUR
Vaikų Bėgimas  3 EUR  5 EUR  7 EUR

* Taupant Jūsų ir mūsų pinigus – apmokėjima galima daryti nebūtinai kiekvienam atskirai. Jei ketinate registruoti daugiau nei 10 dalyvių, Pavyzdžiui: klubas perveda už klubo narius, vienas šeimos narys už visą šeimą, galimas bendro draugų rato, komandos ar įmonės pavedimas. Dalyvių sąrašą galima suderinti elektroniniu paštu: ponasmaratonas@gmail.com, o pavedime nurodyti bendrą sumą.

X. DALYVIŲ REGISTRAVIMAS IR NUMERIŲ IŠDAVIMAS

 1. Dalyvių registracija vykdoma: www.klaipedosmaratonas.lt arba https://tickets.paysera.com/lt/ iki birželio 30 dienos.
 2. Renginio dieną registracija bus vykdoma iki dalyvių limito.
 3. Išankstinis numerių atsiėmimas nebus vykdomas.
 4. Liepos 2d. numerių atsiėmimas bus vykdomas INFORMACIJOS centre Smiltynės Jachtklube, nuo 8:00 val. ir stabdomas likus 15 min. iki distancijos starto.

XI. VARŽYBŲ TRASA

 1. Bėgimo trasos startas ir finišas Smiltynės Jachtklube. Visa platesnė informaciją apie trasą Klaipėdos maratono puslapyje: www.klaipedosmaratonas.lt .

XII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 1. Bėgimo organizatoriai pasilieka teisę, reikalui esant, keisti varžybų taisykles.