Pirmasis Klaipėdos maratono renginys startavo 2016 metų liepos 3d. Šiais metais vyks jau 8-asis Klaipėdos maratono bėgimo varžybos.

Pati Klaipėdos maratono idėja kilo dar 2014 metais, tačiau dėl įvairiausių aplinkybių šiam renginiu nebuvo lemta atsirasti anksčiau. Ši idėja surengti varžybas kilo susidūrus su sporto renginių stygiumi Pajūryje. Keista, kai Klaipėdoje, Smiltynėje aplinka ideali bėgti, o sporto renginių nėra. Todėl sukūrėme Klaipėdos maratoną!

Klaipėda turi puikias galimybes sportuoti: išvystytą pėsčiųjų takų ir dviračių takų infrastruktūrą, švarų mišką, unikalų kraštovaizdį ir žinomą Baltijos jūros pakrantę. Todėl bandydami visa tai apjungti varžybų metu ir parodyti, parinkome unikalią trasą Smiltynėje.

Smiltynė – Klaipėdos miesto dalis esanti Kuršių Nerijoje ir įeinanti į Nacionalinio parko teritoriją. Beveik visa Smiltynę dengia miškai, prie jūros – kopos ir paplūdimiai. Smiltynėje yra Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas, paminklas „Albatrosas“, Klaipėdos švyturys, kuriuos trasa ir apjungs.

Šis bėgimas skirtas tiek pradedantiesiems, tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Atsižvelgiant į savo fizinį pasirengimą galima rinktis skirtingų atstumu trasas:

500m vaikų bėgimas, 5km ; 10km, 21.098km(pusmaratonis), 42.195km (maratonas)

Kviečiame visus į Klaipėdos maratoną !